Apie mus
Mūsų šunys
Šuniukai
Foto galerija
Nuorodos
Atminimui
Kontaktai
Apie ši čų

Shih Tzu – kas tai?

   
       Ar tai mažas šuniukas ar gyvas žaisliukas? Jautrus ir ištikimas draugas ar vaistas nuo streso, nuobodulio ir vienatvės? Puikus Jūsų namų interjero papuošalas ar asmenybė iš atgijusių legendų? Atsakymas paprastas – viskas kartu viename. Shih Tzu yra daugialypė asmenybė, tačiau svarbiausia - tai eliksyras Jūsų sielai, apie kurio egzistavimą Jūs kol kas net neįtariate.


       Shih Tzu - viena iš nedaugelio šunų veislių, kuri nesukelia didesnių rūpesčių miesto žmogui. Palyginus su kitų veislių šunimis ši turi gerokai daugiau privalumų.

       Shih-Tzu – mažas, sveikas, tvirtas, judrus ir ne perdaug triukšmingas (mažai lojantis). Ilgaamžis šunelis (12-16 metų ir dg.), kuris sugeba džiaugtis gyvenimu ir visad būti kaip jaunas šuniukas.Shih-Tzu plauko struktūra panaši į žmogaus plaukus. Nėra sezoninio plaukų slinkimo. Dėka to, šis šuo nesukelia žmonėms alerginių reakcijų, kas yra aktualu mūsų laikais, kai beveik kas antras kenčia nuo vienokio ar kitokio tipo alergijos. 

       Šiam šuneliui kasdieniai pasivaikščiojimai nėra būtini. Aš visada juokauju, kad šis šuo tinginėliams. Shih Tzu, kaip ir katė namuose į tualetą gali eiti ant laikraštuko, palutės. Kaip puiku, kad nereikia bėgti į lauką per lietų, šalčius, o ypač anksti ryte. Kas perėjo per šitą, mane supranta. Turint tokį šunį, Jus netampate jo vergu

       Šis šuo žavi savo ištikimybe ir kartu nepriklausomu charakteriu. Kiekvienas Shih Tzu yra ryški asmenybė. Shih Tzu yra labai gero būdo, nuolaidus, sukalbamas, smalsus, protingas ir geraširdis. Shih Tzu charakteris kaip gerai išauklėto vaiko, įsitikinusio, kad gyvenimas yra gražus ir visas pasaulis sukurtas būtent jam. Shih Tzu visada Jus stebins- tai vaizduos išmintingą, daug patirties turinti seną šunį, tai staiga pavirs į gyvą pliušinį žaisliuką, pilną energijos mažą šunytį....Turėdamas puikų taktiškumo jausmą, Shih Tzu tiksliai žino, kada, kur ir kuo jam būti. Shih-Tzu mėgsta sutikinėti svečius ir mėgsta į svečius eiti. Žmonių meilė ir dėmesys jam yra aukščiausia vertybė. Šie šunys puikiai žino, kuriais džiaugtis, o nuo kurių reikėtu laikytis nuošaly. Puikiai sutaria su vaikais. Dėka savo puikaus charakterio labai gerai sugyvena su visais naminiais gyvūnais, taikiai išsprendžia visus ginčus. Shih-Tzu sugeria savo šeimininko neigiamą energiją, o mainais Jums dovanoja daug džiaugsmo. Ne veltui ši veislė senovėje gyveno imperatoriaus rūmuose, o dabar tokia populiari visame pasaulyje.

       O kokia puiki, kartu neįprasta ir dėl to stebinanti yra Shih-Tzu išvaizda! Gana platus snukutis, padengtas plaukais nuo nosytės augančiais į skirtingas puses, primenantis chrizantemą. Galvos plaukai surenkami į kuokštelį ir papuošiama kaspinuku. Ilgas, žemyn krentantis, įvairiausių spalvų kailis (ruda, juoda, auksinė, balta, tigrinis ir t.t. Nuo A iki Z). Nėra nei vieno tokio pat šuns, visi jie unikalūs. Geltona arba aukso spalva visada buvo Kinijos imperatoriaus spalva. Šuo su balta dėmė ant kaktos ir baltu uodegos galiuku laikomas pažymėtas šventu Budos ženklu. Aukštai pakelta galva, išdidi ir šiek tiek arogantiška laikysena. Puri uodega užriesta ant nugaros kaip puodelio ąselė.Judėjimas primenantis senovinį burlaivį, su visom pakeltom burėm, paliekantis uostą. Šuns - Chrizantemos tvarkingumas ir Tavo švelnios rankos šitą mažytę laimę padarys tikra namų puošmena. O kaip smagu su tokiu Grožiu vaikščioti gatve, kai į Jus visi atsisuka...

       Shih-Tzu namuose turi būti daug - kiekvienam šeimos nariui po vieną šunelį, kad nereiktų dalintis :D:D:D . O jeigu rimtai, tai vieno šuns pilnai užtenka visiems, bet dažnai, jei namuose gyvena vienas Shih-Tzu, tai po metų ar kelių atsiranda ir antras.Taigi Shih-Tzu unikalaus charakterio ir labai gražus šuo. Kiekvienas iš mūsų nori kuo daugiau grožio ir malonaus bendravimo, o katras nenori būti mylimas? O Shih-Tzu šiuo atveju nepakeičiamas meistras, mylėti moka neįkyriai, švelniai ir ištikimai.

       Shih-Tzu turi nuostabią aurą, skleidžiančią aplink save gėrį. Ji susisuks šiltu, jaukiu kamuoliuku Jūsų širdies gelmėj ir visą savo gyvenimą šildys Jūsų sielą, apšviesdama gėrio ir ramybės šviesa. Kaip tik šis mažas padarėlis peržengs Jūsų namų slenkstį, Jus paliks abejonės, nusivylimai, pyktis ir liūdesys

 

 

Sėkmės!

Su šilčiausiais linkėjimais 

Rasos Perlai

Facebook